Lesní zkoušky v Trutnově - 4.8.2012

04.08.2012 23:02

Na lesní zkoušky do Trutnova jsme vyrazili společně s Karlem a Argentem, protože ve dvou se to lépe táhne :-) tedy aspoň nám určitě. Bohužel jsem nebyla s Karlem ve stejné skupině a ke vší smůle jsem si vylosovala číslo 1. Nejprve jsme nastoupili společně na ohrádku a klid na stanovišti. Aggie na povel Aport! skočil do ohrádky, očichal si lišku, a pak se na mě podíval. Na můj druhý povel Aport! opět čichl k lišce a vrátil se bez ní ke mně. Bylo to hrozné! Při cvičení mu ohrádka nedělala problém a teď tohle! Poslala jsem ho znovu pro lišku a on celý radostný skočil do ohrádky, popadl ji, a jako by se nechumelilo, mi ji předpisově odevzdal. Rozhodčí jej ocenili známkou 1 a já si zapomněla sundat čapku. Pěkný začátek :-( Naštěstí následný klid na stanovišti už byl v pohodě. Poté jsme se rozdělili a naše skupina šla na šoulačku, chůzi u nohy, pobarvenou stopu a slídění. Nejvíc mě Aggie překvapil na barvě, kterou krásně vypracoval, i když vedla přes potok a přešly mu přes ní srny. Pak jsme si vyměnili stanoviště a šli jsme na dohledávky, vlečky a vyhánění z houštiny. Všechny dohledávky našel hned, za aporty díky průměru dostal 3, za vlečku zajíce 4, ale za vlečku lišky obdržel 0 :-( Lišku našel, odnesl asi na půl cesty, ale přišel z houštiny bez ní. Ani při následném vyslání ji nedonesl. Protože ji chtěli hodit divokým prasatům, tak jsem ji šla s Aggiem dohledat po poslední disciplíně, kterou bylo vyhánění zvěře z houštiny. Tato disciplína je Aggieho oblíbená, ale protože jsme byli na zkouškách a s liškou mě taky překvapil, tak už jsem si nebyla jistá ničím. Naštěstí mě nezklamal, takže dostal za 4. No a pak jsme se vrátili na místo vlečené lišky, kterou mi Aggie na povel Ztratil! Hledej! přinesl :-) :-) aspoň máme krásný cvičební materiál!

Argento měl u vlečky s liškou smůlu, protože mu stopu přešlo srnčí, které ho čerstvým pachem zaujalo víc, takže lišku nepřinesl a také skončil ve III.ceně. Ale Karel to nevzdává a brzy si známku s Argentem opraví :-)

Atmosféra v MS Choustníkovo Hradiště byla stejně přátelská jako v Kosičkách. Dokonce zde byl stejný vrchní rozhodčí :-) Potěšilo mě, že rozhodčí chválili Aggieho práci a neporazila je ani moje poznámka o tom, že Aggie přišlápl bažantovi ocas. Jen se zeptali, zda jsem myslivec, a pak mi vysvětlili, že bažant nemá ocas, ale klín...

 

Aggie - III.cena, 212 bodů