Víkend u Badíků

19.02.2012 20:27

Uplynulý víkend jsem strávila návštěvou v milém prostředí u Míly a Petra v Chomutově. Hned po příjezdu musel Petr srovnat Aggieho, který si myslel, že Badíkova Bekynka bude jen jeho :-) a jal se to Badíkovi vysvětlovat výhružným vrčením. A byl klid. Čekala jsem procházku v Petrově honitbě, ale to by nebyl Petr, abychom hned nepocvičili. Zkoušeli jsme aport a kupodivu mě Aggie nezklamal a 2kg činku bez problémů přinesl. Bekušce to také krásně šlo a Badík jako starý mazák (má hotové ZV,SVP i PZ) vše s nadhledem pozoroval. Pak jsme zkoušeli hledání, při kterém je Aggie poněkud rozvážný, takže nelítá s patřičnou rychlostí... Odpoledne jsme se zastavili u chovatele holubů, že si také vyzkoušíme vlečku. Musím říct, že Aggie udělal malinkatý pokrok a přinesl holuba až ke mně, na začátek vlečky, ale nechtěl mi ho předat, takže kroužil kolem mě. No, máme co pilovat. Bekuška byla opět šikovnější, když holuba přinesla k paničce, akorát byl chudák bez hlavy... Bohužel se nám ji v šeru nepodařilo najít :-) Večer jsem ochutnala Petrův kančí guláš, který byl výborný! Zasmáli jsme se u stolní hry Česko a Aggieno se seznamoval s panem domácím Macíkem, což je pořádný mourovatý kocour. Ráno se mu to ale rozleželo v hlavě a musel Macíka trochu prohnat po obýváku :-)

V neděli dopoledne jsme se s Mílou vydali k vodárenské nádrži Křimov, kde bylo nádherně, sněžilo a Aggie se stále snažil nakrýt Bekušku :-( Ve finále se kvůli sněhové kouli chytil s Badíkem, ale až na škrábanec na Badíkově čumáku se nikomu nic vážnějšího nestalo. Vycházku jsme opět vzorně zakončili pocvičením. Tentokráte aportem kachny, aby měl Petr, který nás doma čekal s obědem, radost :-) No, a pak už zbývala jen cesta domů. Naštěstí se zase sejdeme na konci dubna na rodinném psím víkendu na Šumavě :-)

P.S. Aggieno si v e-shopu badikov.cz vyzvedl slíbenou odměnu za Národního vítěze. Pamlsky Platinum a masovou paštičku, mňam mňam mňam...

Aggie, Bekča a Badík na Křimské